ÂYET-İ KERÎME
Ey Peygamber! Dinlerine uymadıkça Yahudiler de Hrıstiyanlar da senden asla hoşnut olmayacaklardır.
Bakara, 120.
HADÎS-İ ŞERİF
Dünya tatlı ve caziptir. Allah sizi dünyada egemen kılacak ve nasıl davranacağınıza bakacaktır. Dünyadan ve kadınlardan sakının.
Müslim, Rikak, 99.
SÖZÜN ÖZÜ
Bir düşünce için ölümü göze almak, kendini feda ediş değil; hayatı anlamlandırmaktır.
İsmet Özel
Kategori : İKTİBAS / Muhtelif Mevzûlar, Yazarlar, Yazılar
Okunma Sayısı: 265
Yazar: Ufuk Coşkun
Kıyamet savaşlarının perde arkası

Kıyamet savaşlarının perde arkasıİnsanlık, binlerce yıldır boyun eğdirme ve tam kontrol amacıyla sürekli olarak yanıltılmış ve manipüle edilmiştir. Çağlar değişse de yöntem hiç değişmemiştir.

Daha geçenlerde İsrail Havacılık ve Uzay Sanayii Başkanı Yair Katz, "İslam ülkeleri bizim için birleşirse kıyamet günü silahlarını kullanırız" diyordu. Anlayacağınız bir kıyamet senaryosudur gidiyor.

Bakınız Filistinlilerin Tevrat'ta yok edilmesi emredilen "Amelek"e (Arap Amalika kavmi) benzetilmesi ve bugün resmen soykırıma tabi tutulmaları da benzer bir senaryonun parçasıdır.

Şimdi bu kıyamet senaryosunu biraz açalım ve nihayetinde ne hedeflediklerini izah etmeye çalışalım.

Öncelikle bu senaryonun yani kaosun başını Evangelistler çekiyor. Bilindiği gibi Evangelistler, ABD’nin kuruluşunu Mesih’in habercisi olarak görür.

“Belirlenmiş kader” dedikleri budur. Bu bakımdan Mesih, dünya yönetimini ele geçirinceye kadar ABD’nin görevi; “Yeni Kudüs” olup yeryüzünde kurulacak Tanrı İmparatorluğu’nu Mesih’e hazırlamak ve sunmak olacaktır.

Tanrıyı kıyamete zorlamak dedikleri şey tam olarak budur.

Esasında Evangelistler, Yahudilerden nefret ederler. Bu yapılanmanın dünya çapında büyük bir “network”ü var. Kendilerini milletler üstü görüyorlar.

Burada Siyonistler öne çıkıyor olsa da, onların inanışında geçen “vaad edilmiş topraklar” davasını bilmek, tedbir almak çok önemli. Ancak bundan daha tehlikeli olanı ise, Siyonistleri de yönlendiren, biçimlendiren, onları kullanmaya çalışan en büyük terör yapılanması olarak gördüğüm yapı Evangelistlerdir.

Onlara göre “Armageddon” inancı bu dünyada gerçekleşecek. Öbür dünya inanışına göre “Armageddon” ise evangelistler için söz konusu. Onlar, “Armageddon” öncesinde sadece 144 bin Yahudi’nin göğe yükselip aşağıda kopan kıyameti yukarıdan eğlenceli bir şekilde oturarak izleyeceklerine inanıyor.

Böyle bir devrenin gerçekleşeceğine inanıyorlar. İsrail’in Ortadoğu’daki güvenliğine bu inanışa binaen çok önem veriyorlar.

Aptal İsrailliler, onlar görünürde Evangelistlerin mayın eşeğidir. Çünkü Evangelistlerin kıyamet projesi için Yahudilere bu dünyada rol biçilmiştir. O yüzden Evangelistler, “İsrail’in güvenliği” derler. Gerçekte, Yahudilerden nefret ederler.

Malumunuz Daniel Kehanetleri’ne inanıyorlar. Kehanete göre, İncil’in Yuhanna adlı kitabında İsa’nın “yedi inayet kilisesi”ne mektup gönderdiğine inanılıyor. Bu kiliselerin tamamı Türkiye’dedir.

Bu konuyu daha evvel yine bu köşede işlemiştik. O yüzden tekrar açmayacağım.

Size sapkın, tuhaf veya hayal ürünü bir komplo gibi gelebilir. Kaldı ki öyledir. Ancak ben, bunların neye inandıklarını değil, inancı uğruna neleri göze alabildikleriyle ilgileniyorum, ne yaptıklarıyla ilgileniyorum.

ABD’li Grace Hallsell, “Tanrı’yı Kıyamete Zorlamak” adlı kitabında Amerikalı Emekli Binbaşı Owen’in şu sözlerine yer veriyor. Owen diyor ki, “Biz ahir zamanda yaşıyoruz. İslam mabedi (Mescid-i Aksa) havaya uçurulacak. İslam dünyasının çileden çıkmasına neden olacak bu durum İsrail’e karşı dünyayı yok edecek nitelikte bir ilahi savaşa dönüşecek. Bu da Mesih’i duruma müdahaleye zorlayacak.

Bunun içinde neslin bozulması var, nükleer savaşlar var, ekonominin sıfırlanması var ve daha neler neler var!

Peki, Evangelistler gerçekte neyin peşinde?

Bunlar BM gibi bir yapı kurarak, tek bir din, tek bir dil, Kudüs’ün de ‘başkent’ olduğu tek dünya devleti, bir tanrı imparatorluğunu gerçekleştirmeyi hedefliyorlar.

Kısacası karşımızda, kendilerinin Tanrı tarafından seçilmiş üstün bir ırk olduklarına inanan bir avuç sapkın var ve bunlar ülkeleri ele geçirerek tek bir dünya devleti kurmayı düşünüyor. O yüzden kıyamet senaryoları birer bahanedir, palavradır.

Nihai hedefleri dünyayı Birleşmiş Milletler’de kuracakları bir hükümet aracılığıyla tek elden, tek amaç için yönetmek ve yönlendirmektir.

O yüzden özellikle Müslümanlar çok uyanık olmak zorundadırlar.

Yazının kaynağına ulaşmak için tıklayınız.

Yazar: Ufuk Coşkun
07-07-24
E mail: milatgazetesi.com
 
 
Yorumlar: 0
Bu yazı için henüz yorum yapılmamıştır.
Kıyamet savaşlarının perde arkası
Online Kişi: Incorrect integer value: '' for column `dogrulus_db`.`online_ziyaretci`.`id` at row 1 0
Bu Gün: 267 || Bu Ay: 6.859 || Toplam Ziyaretçi: 2.279.651 || Toplam Tıklanma: 53.196.326