RAMAZAN GELDİ HOŞ GELDİ

 

Kardeşlerimizin Ramazân-ı Şerîf'lerini tebrik ederiz.

ÂYET-İ KERÎME
Ey Peygamber! Dinlerine uymadıkça Yahudiler de Hrıstiyanlar da senden asla hoşnut olmayacaklardır.
Bakara, 120.
HADÎS-İ ŞERİF
Dünya tatlı ve caziptir. Allah sizi dünyada egemen kılacak ve nasıl davranacağınıza bakacaktır. Dünyadan ve kadınlardan sakının.
Müslim, Rikak, 99.
SÖZÜN ÖZÜ
Bir düşünce için ölümü göze almak, kendini feda ediş değil; hayatı anlamlandırmaktır.
İsmet Özel
Son Dakika!
Kategori : / ÎMAN VE İSLÂM
Okunma Sayısı: 3680
Yazar: Haberkültür
DÂRU'L-HİKME'Yİ DUYDUNUZ MU?
Darul Hikme'yi duydunuz mu?

İlim heyecanını sohbet tadında yaşamak isteyenler için hayatı dolu dolu yaşayan aşk adamlarının hikmetli yurdu sizinle tanışmayı bekliyor.

Ehl-i sünnet âlimlerine ve ilim usûlüne verdiği önemle dikkatleri üzerine toplayan Daru’l-Hikme, seminerlerine tüm hızıyla devam ediyor. İslami bilinç, fıkıh ve Sünni ilimlerin konuşulduğu seminerleri Ebu Bekir Sifil, Talha Hakan Alp, Orhan Ençakar ve Abdülkadir Yılmaz veriyor.

Her pazartesi günü 19:30’da Darulhikme’de İhyâu Ulûmi’d-din dersleri veren Talha Hakan Alp, Cumartesi günleri ise saat 14:00’te İslami Bilgi Usûlü dersleri veriyor. Her Çarşamba 9:00’da İHH İnsani Yardım Vakfı’nın Fatih’teki merkezinde “İslami kavramlar” dersleri veren Alp, ayrıca Perşembe günleri 14:00’te bayanlara özel dersler veriyor.

HAYDİ FIKIH ÖĞRENMEYE

İslami kuralların hayata yansımasının gerekliliğinin farkında olan Daru’l-Hikme fıkıh ilmine de özel önem veriyor. Daru’l-Hikme’nin Fatih’teki merkezinde haftanın 3 günü fıkıh dersleri veriliyor. Alanında uzman Orhan Ençakar tarafından verilen fıkıh derslerine katılım oranı oldukça yüksek oluyor. Fıkıh dersleri; Salı, Perşembe ve Cuma günleri saat 17:00’de yapılıyor.

Kişinin lehinde ve aleyhindeki haklarını öğrenmesinde takip edeceği kaide ve tavırları konu alan usul-i fıkıh da unutulmuyor. Salı, Perşembe ve Cuma günleri fıkıh derslerinden çıkanlar Abdulkadir Yılmaz’ın verdiği usul-i fıkıh derslerine giriyor. Dersler saat 18:00’de başlıyor. Ebu Bekir Sifil hocanın İslami bilince yönelik seminerlerini dinlemek isteyenler ise bir dahaki ayı beklemek zorunda.

HAFTADA İKİ GÜN ARAPÇA

İslami ilimlerin olmazsa olmazı Arapça dersleri de Daru’l-Hikme’nin önem verdiği branşların başında geliyor. Başta fıkıh olmak üzere İslami ilimleri anlamada büyük önem taşıyan Arapça dersleri Daru’l-Hikme’de haftada iki gün veriliyor. Ömer Faruk Tokat’ın verdiği Arapça Gramer dersleri Çarşamba ve Cuma günleri saat 14:30- 16:00 arasında yapılıyor.

Yazının kaynağına ulaşmak için tıklayınız.

Yazar: Haberkültür
09-04-10
E mail: Haberkültür.net
 
 
Yorumlar: 0
Bu yazı için henüz yorum yapılmamıştır.
DÂRU'L-HİKME'Yİ DUYDUNUZ MU?
Online Kişi: 22
Bu Gün: 205 || Bu Ay: 3.986 || Toplam Ziyaretçi: 1.739.442 || Toplam Tıklanma: 43.633.446