RAMAZAN GELDİ HOŞ GELDİ

 

Kardeşlerimizin Ramazân-ı Şerîf'lerini tebrik ederiz.

ÂYET-İ KERÎME
Ey Peygamber! Dinlerine uymadıkça Yahudiler de Hrıstiyanlar da senden asla hoşnut olmayacaklardır.
Bakara, 120.
HADÎS-İ ŞERİF
Dünya tatlı ve caziptir. Allah sizi dünyada egemen kılacak ve nasıl davranacağınıza bakacaktır. Dünyadan ve kadınlardan sakının.
Müslim, Rikak, 99.
SÖZÜN ÖZÜ
Bir düşünce için ölümü göze almak, kendini feda ediş değil; hayatı anlamlandırmaktır.
İsmet Özel
Son Dakika!
Kategori : / AKTÜALİTE
Okunma Sayısı: 2746
Yazar:
OSMANLI GÜÇLERİ GAZZE'DE!

İsrail basını yardım  konvoyuna düzenlenen saldırıyla ilgili haber ve yorumlara internet sitelerinde geniş yer verdi.

Sağcı Jerusalem Post gazetesi, İsrail’in saldırının imajına verdiği zararın büyümesini önlemek için zamana karşı yarıştığını belirtirken, operasyona Araplar kadar Avrupalılardan da tepki geldiğini söyledi. İsrail’in yardım gemilerindeki eylemcilerin İsrail askerlerine saldırırken görüldüğü videoları yayımlamakta geç kaldığını yazan gazete “Bir askerin silahının alınıp askerlere çevrildiğini gösteren video varsa, acilen yayımlanması kritik önemde” dedi. .

Sol eğilimli Haaretz ise şu yorumu yaptı: “İsrail’in uluslararası alanda kendine verdiği zarar o kadar büyük ki abartılamaz. Bu yılın başında İsrail’in Ankara’nın Büyükelçisi’ni alçak koltukla küçük düşürmesinin ardından Türkiye ile patlak veren kriz, bunun yanında çok önemsiz görünüyor. Saldırı üçüncü bir intifaya neden olabilir. Geçici sonuçlar: Türkler için kesin zafer” değerlendirilmesi yapıldı.

Yedioth Ahranoth gazetesinden Mordechai Kedar imzası ile yayımlanan makalede ise, ‘Dünyanın geleceği için savaş’ başlığı kullanılarak şu yorum yapıldı: “Savaş Gazze ile ilgili değil, bu radikal İslam ile liberal Batı arasındaki savaştır. Gazze kıyılarında gerçekleşen savaşın Türkiye’nin yönetmeye çalıştığı ve Hamas, Hizbullah, İran’ı kapsayan İslami birlik ile İsrail tarafından temsil edilen liberal Batı eğilimi arasında olduğu açıktır. Bu savaş Ortadoğu’nun geleceğiyle ilgili. Yeniden Ortadoğu’yu yönetmek isteyen Osmanlı İmparatorluğu güçleri, Gazze kıyılarında durduruldu.

İsrail gazetelerinden farklı olarak Şalom gazetesi saldırıya farklı baktı.

ŞALOM GAZETESİ, SALDIRIYA İLİŞKİN HABERİ, İNTERNET SİTESİNDE ''GEMİYE MÜDAHALE: KAMUOYUNUN ÜZÜNTÜSÜNÜ PAYLAŞIYORUZ'' BAŞLIĞIYLA VERDİ

Türkiye'de yayımlanan haftalık gazete ''Şalom'', internet sitesinde İsrail'in Gazze'ye yardım götüren gemilere saldırısına ilişkin haberi ''Gemiye Müdahale: Kamuoyunun üzüntüsünü paylaşıyoruz'' başlığıyla verdi.

Siyasi ve kültürel Şalom gazetesinin ''www.salom.com.tr'' adlı internet sitesinde yer alan haberde, taşıdığı yardımları Gazze'ye ulaştırabilmek için ambargoyu delme kararıyla yola çıkan yardım filosundaki dokuz gemiden biri olan Mavi Marmara gemisinin, İsrail'in müdahalesine maruz kaldığı belirtildi.

Gemide çatışma yaşandığı, ölü ve yaralıların olduğunun öğrenildiği, İsrail televizyonunun yabancı kaynaklara dayanarak, ölü sayısını 16 olarak açıkladığı kaydedilen haberde, yaşanan olaylarla ilgili olarak, Türkiye Hahambaşılığı ve Türk Musevi Cemaatinin de bir açıklama yayımladığı kaydedildi.

Haberde, Türkiye Hahambaşılığı ve Türk Musevi Cemaatinin açıklamasında şu ifadelerin yer aldığı aktarıldı:

''Gazze'ye doğru hareket halinde olan Mavi Marmara gemisine yapılmış olan askeri müdahaleyi üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Basınımızdan aldığımız ilk haberlere göre, yapılan müdahalede ölü ve yaralıların olduğu hususu, bu üzüntümüzü fazlasıyla arttırmaktadır. Söz konusu girişimin bu şekilde durdurulmasının ülkemizde yarattığı tepkiye katılıyor ve kamuoyumuzla üzüntümüzü paylaşıyoruz.''

Radikal

Yazının kaynağına ulaşmak için tıklayınız.

Yazar:
01-06-10
E mail: haber7.com
 
 
Yorumlar: 0
Bu yazı için henüz yorum yapılmamıştır.
OSMANLI GÜÇLERİ GAZZE'DE!
Online Kişi: 20
Bu Gün: 219 || Bu Ay: 4.000 || Toplam Ziyaretçi: 1.739.465 || Toplam Tıklanma: 43.634.175