RAMAZAN GELDİ HOŞ GELDİ

 

Kardeşlerimizin Ramazân-ı Şerîf'lerini tebrik ederiz.

ÂYET-İ KERÎME
Ey Peygamber! Dinlerine uymadıkça Yahudiler de Hrıstiyanlar da senden asla hoşnut olmayacaklardır.
Bakara, 120.
HADÎS-İ ŞERİF
Dünya tatlı ve caziptir. Allah sizi dünyada egemen kılacak ve nasıl davranacağınıza bakacaktır. Dünyadan ve kadınlardan sakının.
Müslim, Rikak, 99.
SÖZÜN ÖZÜ
Bir düşünce için ölümü göze almak, kendini feda ediş değil; hayatı anlamlandırmaktır.
İsmet Özel
Son Dakika!
Kategori : / AKTÜALİTE
Okunma Sayısı: 3600
Yazar: Türkiye Yazarlar Birliği
İSRÂİL'İN İNSÂNÎ YARDIMA İHTİYACI VAR!

Türkiye Yazarlar Birliği Şeref Başkanı D. Mehmet Doğan kuşatma altındaki Gazze’ye insanî yardım götüren gemilere İsrail askerlerinin saldırarak sivilleri katletmesi üzerine bir açıklama yayınladı:

“Gazze’de İsrail baskısı ve tehdidi altında en temel ihtiyaç maddelerinden yoksun halde yaşayan bir halka; hastalara, çocuklara yardım etmek maksadıyla yola çıkan gemilerin engellenmesi elbette bu devlet hakkındaki kanaatlerin oluşmasında önemli rol oynayacaktı.

Fakat bu terörist devlet daha fazlasını yaptı, yardım amaçlı gemilere saldırdı, sivilleri katletti. İnsanî yardımı kanla engellemeye kalkıştı.

Bu asla kabul edilemez, açıkça insanlığa, insaniliğe karşı bir saldırıdır. Yardım gemilerinde silah yok, insanların kendilerine savunma imkânı yok; bu herkes tarafından çok iyi biliniyor. Buna rağmen, terörist devletin silahlı kuvvetleri sivilleri hedef alarak acımasızca silah kullanıyor.

Bu olay, İsrail’in her şeyden önce “insanî yardım”a ihtiyacı olduğunu bir daha ortaya koydu.

İsrail’in mevcut yöneticileri insanlıktan nasipsiz olduklarını bir daha gösterdiler. İnsanlık İsrail’den bunun hesabı sormalı.  Fakat en önce insanlık İsraile insanî yardım yapmalı!

Silahsız, savunmasız insanlara saldırılmayacağını öğretmeli.

Üç maymunu oynamanın zamanı geçti, önce Ortadoğu’yu, sonra ABD’deki nüfuzu ile bütün dünyayı esir alan siyonizmin insanlık dışı haline son verilmeli. Bütün dünyayı, İsrail’e insanlık öğretmeye davet ediyoruz, her türlü imkânla İsrail’e insanî yardım yapmak bütün insanların ilk işi olmalı.

İsraile, âcil, derhal, hemen ve en üst seviyede insanî yardım!

İsrail, yahudilere zulum edebiyatı üzerine kuruldu. Mazlum ve mağduru oynayanlar şimdi zalimlikte sınır tanımıyor. Katliama uğrayanlar katliamı devlet siyaseti haline getirdi. Bütün dünyada kalem erbabı, kalemlerini silaha karşı kullanmakta daha fazla geç kalmamalı.

İnsanlık hassasiyeti olan yazarlar, İsrail’e insanî yardım için kalemlerini harekete geçirmeli.  

İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından tamamen insani yardım amaçlı organize edilen “Rotamız Gazze, Yükümüz İnsani Yardım” konvoyuna İsrail askerleri tarafından gece yarası saldırı düzenlenmiş ve saldırılarda çok sayıda insan hakları aktivisti hayatını kaybetmiştir. Hayatını kaybedenlerin bir çoğununda Gazze’ye yardım için İstanbul’dan hareket eden Mavi Marmara adlı gemide olduğu ilk gelen haberlerde.  Gemilerden ve yardım konvoyundan haber alınamamakta.

Türk halkı olarak İsrail’in insanlığa karşı işlediği cinayetlere bir yenisini daha eklediğini korku içerisinde izliyoruz. Amacı tamamen insani yardım ulaştırmak olan, silahsız sivillere karşı yapılan bu hain devlet terörünü lanetliyor ve şiddetle kınıyoruz. Ve bir an önce İsrail devletinin uluslar arası güçler tarafından hak ettiği cezaya çarptırılması gerektiğini talep ediyoruz.

TYB olarak tüm yazar üyelerimizi insanlığın İsrail devleti tarafından vahşice katledilmesine seyirci kalmamaya davet ediyoruz.

Yazının kaynağına ulaşmak için tıklayınız.


Yazar: Türkiye Yazarlar Birliği
01-06-10
E mail: tyb.org.tr
 
 
Yorumlar: 0
Bu yazı için henüz yorum yapılmamıştır.
İSRÂİL'İN İNSÂNÎ YARDIMA İHTİYACI VAR!
Online Kişi: 27
Bu Gün: 219 || Bu Ay: 4.000 || Toplam Ziyaretçi: 1.739.465 || Toplam Tıklanma: 43.634.203