HALEB'E DUÂ

HALEB'İ UNUTMA, UNUTTURMA!

Duâ da edemiyorsan, Müslümanlığını gözden geçir...

ÂYET-İ KERÎME
İman edenler, hicret edenler ve canları ve mallarıyla Allah yolunda cihat edenler Allah katında en yüksek mertebededirler. Asıl kurtuluşa erenler de bunlardır.
Tevbe, 9/ 20.
HADÎS-İ ŞERİF
Mü'min insanların canları ve malları konusunda kendisine itimat ettikleri kimsedir. Muhacir ise hatalardan ve günahlardan uzaklaşandır.
İbni Mace, Fitne, 2, 3924.
SÖZÜN ÖZÜ
Bir yalana denk gelmeye kalmasın insan, sonra binlerce doğruyu sorgulamak zorunda kalıyor...
Nazan Bekiroğlu
Son Dakika!
Türk Akımı'nda Sofya hamlesi          Ana kız bir oldu hedefi vurdu    Aman yok!    Devlet gibi adamların mekanıydı    İhracatın da şampiyonu THY    Tiyatro bitti    CIA'den tehdit       Erken seçim yok    Peyzajda marka şehir: İstanbul    Acı hatıralar müzesi    Komisyonda fezleke dağı    Dövizi gastronomi turisti bırakıyor   
<<KİTAP LİSTELERİ
KİTAP ŞUURU
Yazar: Nevzat Kösoğlu
KONUSU

Kitap muhtelif makalelerden oluşmaktadır. Bunlar Türk Milleti'nin bugünkü problemlerine derinlemesine bakan bir Türk münevverinin araştırma-inceleme sonuçlarıdır.

Kitap Şuuru, yazarımızın dil, târih, kültür, medeniyet, din, hukuk, devlet, aydınlar, muhâfazakârlık, inkılâp, milliyetçilik gibi konulardaki tahlillerini ve yorumlarını ifâde ettiği  makalelerden oluşmaktadır. Yoğunluğu ve bakış açısı itibariyle yazıldıkları târihten beri ehemmiyetini sürdüren fikirleri ihtiva eden bu makalelerin bir çoğu, çeşitli mahfillerde yıllarca seminer konusu olarak alınmış ve yeni nesillere rehberlik etmiştir; etmeye devam etmektedir. (Arka kapak yazısı)

 

 
DOĞRULUŞ 'un Tavsiye Ettiği Kitaplar
Online Kişi: 15
Bu Gün: 73 || Bu Ay: 5617 || Toplam Ziyaretçi: 919906 || Toplam Tıklanma: 23726358