ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN!

Şu kopan fırtına Türk ordusudur yâ Rabbi.
Senin uğrunda ölen ordu, budur yâ Rabbi.
Tâ ki yükselsin ezanlarla müeyyed nâmın,
Galib et, çünkü bu son ordusudur İslâm'ın.

ÂYET-İ KERÎME
Onlar, "Ey Rabbimiz! Eşlerimizi ve çocuklarımızı bize göz aydınlığı kıl ve bizi Allah'a karşı gelmekten sakınanlara önder eyle" diyenlerdir.
Furkan.25/74.
HADÎS-İ ŞERİF
Bir iyiliğe öncülük yapan kimseye, o iyiliği yapanların mükafatı gibi sevap vardır.
Müslim, İmare, 133.
SÖZÜN ÖZÜ
Bir yalana denk gelmeye kalmasın insan, sonra binlerce doğruyu sorgulamak zorunda kalıyor...
Nazan Bekiroğlu
Son Dakika!
Gençlik ve Spor Bakanı, e-spor oynadı    Toz fırtınası tüm gezegeni kapladı    'Millet ittifakının dört resmi bir gizli ortağı var'    AİHM Breivik'in başvurusunu reddetti    Danimarka-Avustralya    Şehit yakınları CHP çelengini parçaladı    Binlerce çalışana 10 gün izin müjdesi    21 Haziran yaz gündönümünde neler oluyor    Mehmetçik İran sınırına ilerliyor       '24 Haziran Anadolu'yu hakir görenlerle yüzleşeceğimiz tarih'    Dünya devlerine parça üretiyorlar    'ABD ile pazarlık yapmayacağız'    Bayramda 5 bin ton tükettik    Bilal Başacıkoğlu'nun bonservisi açıklandı   
<<KİTAP LİSTELERİ
KİTAP ŞUURU
Yazar: Nevzat Kösoğlu
KONUSU

Kitap muhtelif makalelerden oluşmaktadır. Bunlar Türk Milleti'nin bugünkü problemlerine derinlemesine bakan bir Türk münevverinin araştırma-inceleme sonuçlarıdır.

Kitap Şuuru, yazarımızın dil, târih, kültür, medeniyet, din, hukuk, devlet, aydınlar, muhâfazakârlık, inkılâp, milliyetçilik gibi konulardaki tahlillerini ve yorumlarını ifâde ettiği  makalelerden oluşmaktadır. Yoğunluğu ve bakış açısı itibariyle yazıldıkları târihten beri ehemmiyetini sürdüren fikirleri ihtiva eden bu makalelerin bir çoğu, çeşitli mahfillerde yıllarca seminer konusu olarak alınmış ve yeni nesillere rehberlik etmiştir; etmeye devam etmektedir. (Arka kapak yazısı)

 

 
DOĞRULUŞ 'un Tavsiye Ettiği Kitaplar
Online Kişi: 37
Bu Gün: 153 || Bu Ay: 5190 || Toplam Ziyaretçi: 1044403 || Toplam Tıklanma: 27804652