ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN!

Şu kopan fırtına Türk ordusudur yâ Rabbi.
Senin uğrunda ölen ordu, budur yâ Rabbi.
Tâ ki yükselsin ezanlarla müeyyed nâmın,
Galib et, çünkü bu son ordusudur İslâm'ın.

ÂYET-İ KERÎME
Onlar, "Ey Rabbimiz! Eşlerimizi ve çocuklarımızı bize göz aydınlığı kıl ve bizi Allah'a karşı gelmekten sakınanlara önder eyle" diyenlerdir.
Furkan.25/74.
HADÎS-İ ŞERİF
Bir iyiliğe öncülük yapan kimseye, o iyiliği yapanların mükafatı gibi sevap vardır.
Müslim, İmare, 133.
SÖZÜN ÖZÜ
Bir yalana denk gelmeye kalmasın insan, sonra binlerce doğruyu sorgulamak zorunda kalıyor...
Nazan Bekiroğlu
Son Dakika!
Toz fırtınası tüm gezegeni kapladı    'Millet ittifakının dört resmi bir gizli ortağı var'    AİHM Breivik'in başvurusunu reddetti    Danimarka-Avustralya    Şehit yakınları CHP çelengini parçaladı    Binlerce çalışana 10 gün izin müjdesi    21 Haziran yaz gündönümünde neler oluyor    Mehmetçik İran sınırına ilerliyor       '24 Haziran Anadolu'yu hakir görenlerle yüzleşeceğimiz tarih'    Dünya devlerine parça üretiyorlar    'ABD ile pazarlık yapmayacağız'    Bayramda 5 bin ton tükettik    Bilal Başacıkoğlu'nun bonservisi açıklandı    23 öğrenci tasarladı   
Kategori : İKTİBAS / Muhtelif Mevzûlar, Yazarlar, Yazılar
Okunma Sayısı: 226
REFORMCULARA GÜN MÜ DOĞDU?

REFORMCULARA GÜN MÜ DOĞDU?Sayın Cumhurbaşkanımız medyada yer alan bazı ifadeler üzerine bu söylenilenleri eleştirdi ve ilim sahibi diyanet yetkililerini göreve davet etti. Aslında medyada hedef haline getirilen Nurettin Yıldız hocamızın sohbetindeki sözlerinin orasından burasından koparılarak esas amacından koparıldığı ve çarpıtıldığı da anlaşıldı.

Şimdi Sayın Cumhurbaşkanımızın sözünü ettiğimiz bu demeci kendilerine reformcu, yenilikçi, mezhepsiz, hadis ve sünnet inkârcısı, Abduhçu, Efganici, Teymiyeci, vehhabi, tasavvuf düşmanı, tarihselci (yani Kur’an-ı Kerim’in bazı ayetlerinin tarihsel olduğunu ve bugün için geçerliliğinin olmadığını söyleyen akım) adını veren bazı gruplar, hatta seküler ve laik kesimler tarafından alkışlarla karşılandı. Artık dincilere yer olmadığını, inandığımız değerlerimizde bir ayıklama olacağını, bunun da devletin kurumları olan Diyanet İşleri Başkanlığı ve Din İşleri Kurulu tarafından yapılacağını yüksek sesle dillendirir oldular. Sevinçleri kursaklarında idi bu zevatın.

Aslında gerçek böyle değildir. Sayın Cumhurbaşkanımız her zaman ehlisünnet vel cemaat yolundan olduğunu, Hanefi ve Maturidi mezheplerine bağlı bulunduğunu defalarca söylemiş, bunu davranış ve söylemleriyle ifade etmiş biridir. Sevadül azam denilen büyük ve geniş caddeyi tercih eder. Ziyaret ettiği, hürmet gösterdiği âlimlerden de bu bellidir. Aynı üstad Necip Fazıl Kısakürek gibi, “İslam yenilenemez, anlayışı ve yenilemek gerekir” der, demiştir.

Yoksa onun sözlerini çarpıtarak hedefinden saptırmak yanlıştır, en başta iftiharımız Sayın Cumhurbaşkanımıza iftiradır.

Sonra bu saydığım grupları tatmin etmek de mümkün değildir. Bunlar aynı hocaları Yaşar Nuri gibi eninde sonunda “Kur’an deizme açık kapı bırakır” der, başka cereyanlara kulaç atarlar.

Ayrıca bu sapmış grupların her biri değişik şeyler savunur, başka başka ilkeleri bize İslam gibi gösterirler. Kimi tesettürü reddeder, bazıları beş vakit namazı inkâr ederler. Hangi birine inanacaksın, kafanız karışır ve işin içinden çıkmazsınız.

Bu tiplere tavsiyemiz Sayın Cumhurbaşkanımızın sözlerini saptırarak, anlamından kopararak 1500 yıllık İslami birikimlerimize ve geleneksel değerlerimize düşmanlığa dönüştürmemeleridir.

Yazının kaynağına ulaşmak için tıklayınız.

Yazar: Sefa Saygılı
13-03-18
E mail: milatgazetesi.com
 
 
Yorumlar: 0
Bu yazı için henüz yorum yapılmamıştır.
REFORMCULARA GÜN MÜ DOĞDU?
Online Kişi: 40
Bu Gün: 153 || Bu Ay: 5190 || Toplam Ziyaretçi: 1044400 || Toplam Tıklanma: 27804456