RAMAZAN GELDİ HOŞ GELDİ

 

Kardeşlerimizin Ramazân-ı Şerîf'lerini tebrik ederiz.

ÂYET-İ KERÎME
Ey Peygamber! Dinlerine uymadıkça Yahudiler de Hrıstiyanlar da senden asla hoşnut olmayacaklardır.
Bakara, 120.
HADÎS-İ ŞERİF
Dünya tatlı ve caziptir. Allah sizi dünyada egemen kılacak ve nasıl davranacağınıza bakacaktır. Dünyadan ve kadınlardan sakının.
Müslim, Rikak, 99.
SÖZÜN ÖZÜ
Bir düşünce için ölümü göze almak, kendini feda ediş değil; hayatı anlamlandırmaktır.
İsmet Özel
Son Dakika!
Kategori : / AKTÜALİTE
Okunma Sayısı: 18100
Yazar: Meryem Aybike Sinan
HİTLER'İN YAHUDİ DÜŞMANLIĞININ SEBEBİ NEYDİ?

Adolf Hitler

Hemen yanı başımızdaki Akdenizde kara mı kara bir vahşet bomba gibi düştü bağrımızın orta yerine. Bu rüya değil kurşun gibi ağır ve acı bir gerçek! İsrail vahşetinin siyasi, askeri, ekonomik ve dini yönleri başta olmak üzere bir çok spesifik tarafları olduğu herkes tarafından yazıldı çizildi.

Bütün gün olup biteni hayretler içinde seyrettim. Öfkeyle, kızgınlıkla, acıyla, çaresizlikle ve duygusallıkla söylenen onca hamasi beyanat, açıklama, görüş ne dersek diyelim hiç biri bendenizi tatmin etmedi, edemedi.

Sanki bendeniz bu acı film şeridini daha onlarca kez görmüş, binlerce kez dinlemiş ve artık etkilenmez olmuştum. Çünkü şark milletlerinin kaderidir bu. En haklı oldukları, en insani hususlarda bile birçok gerekçe ile susarlar ya da susmak zorunda kalırlar. Bir türlü konuştuklarının arkasında duramazlar ya da durma noktasında birçok tehdit ve şantaj ile burun buruna gelirler.

Bunlar İsrailoğulları!

Bunlar din tarihine vicdansızlıklarıyla, kavmiyetçilikleriyle ve hasislikleriyle geçmiş bir kavim. Bunlar tarihin en zorba milleti olarak nam salmış milleti. Bunlara tarihte en büyük darbeyi vuran Alman Hitler olmuş, en büyük jesti de Osmanlı yapmıştır. Sanırım bu son vuruşları minnet borçlarını ödeme vuruşu!

Peki, Hitler neden özellikle bu kavmi yok etmek istedi?

Kendisini buna yönelten nedenler neydi?

Adolf Hitler, Yahudi sözcüğünü ilk gençlik yıllarında duyduğunda kendisinde ciddi anlamda nefret duyguları uyandıran bir takım hususlar olduğunu söyler. Bu duygularını “Kavgam” adlı kitabında şu ifadeleriyle anlatır A. Hitler:

“'Herhangi bir sosyal ve özel hayatta ne biçimde bir pislik ve karanlık olmasın ki, ona bir Yahudi parmağı bulaşmamış olsun. Bu çeşit bir yaraya bıçak vurulduğunda ortaya bir vücutta yoğunlaşmış solucanlar gibi, gözleri kamaşmış halde çıfıt Yahudiler çıkıyordu. Sanatsal faaliyetlerde bulunan bu adamlar, sanki bir püskürtme aleti gibi bütün pisliklerini insanlığın üzerine boşaltıyordu.

'O yıllarda yayınlanan eserlerde Yahudiler ön planda tutularak Almanlar hakkında atıp tutuluyor ve hatta hiç kimseye bu kadar kötü söz sarf etmiyorlardı. Faziletin büyük şehrin bataklığı içinde isyan edilmesi biçimde istismar edilmesi o hayâsız ve duygusuz Yahudilerin organize ettiğini gördüğümde tüylerim diken diken olmuş halde dehşet bir kin kasırgasına tutuldum. Bundan böyle Yahudi meselesini kendime bir vatan görevi olarak kabul ettim.”
( HİTLER, Adolf, Kavgam, İstanbul: Kum Saati Yayınları, 2002)

Ayrıca ünlü Alman yayıncı Julious Streicher Nazi kitabında Yahudi meselesini, “Zehirli Mantar Hikâyesi” olarak anlatmıştır. Bu hikâyenin kısaca anlatmak istediği; Zehirli Mantar nasıl bir anda bir aileyi yok edebiliyorsa, bir Yahudi de, bir köyü, bir şehri ve hatta bir milleti yok edebilir. Alman gençleri zehirli Yahudileri tanımalıdır. Yahudilerin Alman halkı ve tüm dünya için ne kadar büyük bir tehlike olduklarını öğrenmeli ve onların insan şeklindeki şeytanlar olduğunu bilmelidir, demektedir.

Evet, Yahudiler hakkında Nazilerin eylem ve söylemlerini elbette tasvip etmiyoruz. Zira bizim dinimiz ve medeniyetimiz kin ve şiddeti, entrikayı, ırkçılığı şiddetle reddeder. Ancak bu dindaşlarımıza yapılan zulmü görmezden gelmemizi, sürekli barış teranelerini tekrarlamamıza neden teşkil etmez.

İsrail devleti ve dahi Yahudiler, A. Hitler’in tespitlerinin hiç de yanlış olmadığını bütün dünyaya ve insanlığa kendileri tutum ve icraatlarıyla ispatlamışlardır.

Bu Yahudiler hangi karanlık işlerin altından çıkmadılar ki! Sultan II. Abdülhamit Hanın tahtan indirilmesi planı da aynı tezgâhtan çıkmıştır. Zira Kendisine “Kızıl Sultan” yakıştırması da bu kızıl başlıklı tayfadan gelmiştir. Nitekim Sultan II. Abdülhamit’in, Suriye’deki şeyhi Mahmut Ebu Şamat’a yazdığı mektup tarihe ışık tutuyor.

Mektupta Sultan II. Abdülhamit, İttihatçıların ve Yahudilerin tüm ısrarlarına ve 150 milyon altın tekliflerine rağmen Kudüs’ü nasıl satmadığını kendi ağzıyla anlatıyor. Abdülhamit Han, mektubunda özellikle Filistin’de Yahudilere toprak vermediği için tahttan indirildiğini dile getiriyor.

Evet, yıllarca Filistin’de özel mülk edinerek bu toprakların bu tayfanın eline geçmemesi için büyük çaba gösteren II. Abdülhamit en sonunda Siyonistler ve içerideki uşakları tarafından tahtan indirilir.

Yani tarihin hangi tarafına bakarsak bakalım bir Yahudi tezgâhıyla karşılaşırız. Bugün de ciddi bir tezgâh ile karşı karşıyayız. Ülkemizdeki siyasi alandaki hareketlilik bir tesadüf olmasa gerek. Durmadan gündemin değiştirildiği tuhaf günlerden geçiyoruz. Tarih tekerrür ediyor sanki. Toplum mühendisliğini Yahudiler çok iyi bilir, bilirsiniz!

Bir yerlerden bir şekilde kendimizi girift bir bilmecenin tam ortasında buluyor, telafisi zor bazen da imkânsız siyasi maceraların içine düşüyoruz. Dış politikadaki bu dik duruşun her nedense çok uzun sürmeyeceği kuşkusu bütün huzurumu kaçırıyor ne yazık ki!

Yukarıda da belirttiğim gibi bir şekilde önümüze şantaj ve hile kokan yaptırımlar koyup bizi yumuşatacaklardır!

Bunda kimsenin kuşkusu olmaya!

Dilerim yanılırım.

Muhabbetle Efendim!

Sanatalemi.net

Yazının kaynağına ulaşmak için tıklayınız.

NOT: Vurgular bize âittir.

Yazar: Meryem Aybike Sinan
02-06-10
E mail: aybikesinan@gmail.com
 
 
Yorumlar: 4
Habib aşık
Okudum
Tarih : 26-07-15

Tebrik ederim

 
Mehmet
Harikulade
Tarih : 11-12-14

Bilinmeyen gerçekleri gün yüzüne çıkarmak ve cahil insanları bilgilendirmek için çok iyi çalışma olmuş... Tebrikler

 
sümeyra
güzel
Tarih : 16-10-14

yazınızı çok beğendim ayrıca çok faydalı olmuş başarılarınızın devamını dilerim..

 
Ömer DAVULCU
Tebrik Ederim.
Tarih : 17-12-12

Tebrik Ederim.

 
HİTLER'İN YAHUDİ DÜŞMANLIĞININ SEBEBİ NEYDİ?
Online Kişi: 26
Bu Gün: 213 || Bu Ay: 3.994 || Toplam Ziyaretçi: 1.739.453 || Toplam Tıklanma: 43.633.850